Naše
technológie

Moderné revolučné technológie postupne robia z návštevy zubného lekára zážitok.

  • Skracujú čas strávený v zubárskom kresle
  • Znižujú bolestivosť zákrokov na maximálnu možnú mieru
  • Umožňujú zachrániť aj také stavy, ktoré by bez technológií končili vytrhnutím zuba
  • Váš úsmev môže byť žiarivý aj vo vysokom veku

Preto používame v zubných ambulanciách microDENT Clinic hi-tech materiály, moderné metódy a prelomové technológie najvyššieho štandardu. Môžete sa spoľahnúť.Stomatologický mikroskop


Mikroskopická stomatológia je najaktuálnejším trendom v dentálnej medicíne a je zárukou vyššej kvality ošetrení. Mikroskop nám umožňuje prácu s doteraz nepoznaným detailom, až 26 násobným zväčšením. Zákroky sú presnejšie a kvalitnejšie. Okrem toho sa vďaka práci s mikroskopom menej namáhajú oči lekára, ktorý sa tak môže plne sústrediť len na výkon.

Práca s mikroskopom je pre nás každodenným potešením. Aj preto sa predpona micro dostala aj do názvu našej kliniky.

Kedy obvykle používame mikroskop?

Ošetrenie koreňových kanálikov (endodoncia)
Vďaka práci s mikroskopom máme dobrý prehľad o vnútornom priestore zuba. Zákrok je tak kvalitný a bezchybný.

Výplne
S použitím mikroskopu presnejšie ošetrujeme poškodené časti zuba a lepšie vidíme medzizubné priestory. Mikroskop nám pomáha aj pri modelácii výplne do najmenšieho detailu.

V microDENT clinic využívame mikroskopy aj počas štandardných úkonov, keď je to potrebné. Neplatíte za ne navyše.


Zubný röntgen


RTG služby pre našich pacientov
Digitálny zubný RTG znamená obrovskú výhodu. V prvom rade na snímok už nemusíte čakať. Takmer okamžite ho spolu s lekárom uvidíte na monitore, kde sa s ním dá ďalej pracovať – zväčšovať, farebne upravovať, zlepšiť viditeľnosť. Digitálny RTG je rýchly, pacient je vystavený nižšej radiácii ako pri tradičnej technológii.

Digitálny RTG poskytuje pre stomatológa presnejšie a detailnejšie informácie . Pacient dostáva výsledný snímok v elektronickej forme.
Našim pacientom vyhotovyjeme panoramatická röntgenový snímok v rámci vstupnej prehliadky. Získavame tak kompletný prehľad o stave vašej ústnej dutiny a zubov.

RTG služby pre všetkých
Röntgenologické služby poskytujeme aj pre širokú verejnosť. Okrem panoramatického röntgenu disponujeme aj digitálnym šetrným intraorálnym zobrazovacímzariadením inštalovaným priamo na zubárskom kresle, čím zvyšujeme komfort pacienta pri vyhotovovaní snímok bez nutnosti presúvania sa z kresla, priamo počassedenia v kresle.


IRIS

(Innovative Real-time Imaging System):


Technológia IRIS predstavuje navigačný systém, ktorý sa využíva pri implantológii. IRIS ponúka real-time zobrazovanie zákroku, vďaka čomu poskytuje lekárom okamžitý prehľad stavu miesta vŕtania na 3D CBCT snímke pacienta.

Jedným z hlavných aspektov technológie je využitie optického systému na lokalizáciu priestoru. Tento systém umožňuje v reálnom čase sledovať polohu a pohyb násadca alebo implantátu počas chirurgického zákroku. Lekár môže vizuálne monitorovať priebeh zákroku a presne sledovať, ako sa implantát pohybuje k svojej cieľovej polohe. Okrem toho môže lekár kontrolovať údaje o kvalite a hustote kosti, ako aj umiestnenie mandibulárneho kanálu alebo sínusu, čo prispieva k ešte presnejšiemu plánovaniu a vykonávaniu zákroku.

Ako technológia IRIS funguje?

IRIS pracuje na podobnom princípe ako navigačné systémy v automobiloch. Navigačný systém je predom nastavený na zobrazovanie cieľa, v našom prípade presného umiestnenia implantátu. Počas zákroku lekárovi poskytuje vizuálnu navigáciu, ktorá mu umožňuje presne sledovať, ako sa blíži k cieľu.

Výhody používania technológie IRIS

Lekári môžu dosiahnuť vyššiu presnosť a kontrolu pri vkladaní implantátov, čo vedie k rýchlejšiemu zotaveniu pacienta a minimalizácii komplikácií. Navyše, použitie IRIS môže znamenať aj skrátenie času chirurgických zákrokov, pretože presné usmernenie a vizualizácia zvyšuje efektivitu a rýchlosť práce.


CBCT

(Cone Beam Computed Tomography)


CBCT, predstavuje pokročilý zobrazovací systém, ktorý umožňuje pozorovať anatómiu zubu a okolité štruktúry v trojrozmernom rozlíšení. Zahŕňa technológiu röntgenových lúčov a počítačovú tomografiu, čím poskytuje detailné a presné snímky, ktoré sú kľúčové pre diagnostiku a plánovanie chirurgických zákrokov.

Výhody používania technológie CBCT

Jednou z hlavných výhod zubného CBCT je jeho schopnosť poskytovať trojrozmerný snímok. Tým lekári získavajú omnoho viac informácií o štruktúre zubov, kosti a iných tkanivách, než by to bolo možné s bežnými dvojrozmernými röntgenovými snímkami.

Ako technológia CBCT funguje?

Proces získavania snímok zubného CBCT je rýchly a pohodlný. Pacient sa umiestni do pohodlného sedu a je vystavený kompaktnému zariadeniu, ktoré vysiela röntgenové lúče v kužeľovom tvare okolo hlavy pacienta. Tieto lúče sú potom zachytené detektorom a počítač následne vytvára sériu snímok, ktoré sú neskôr rekonštruované do trojrozmerného obrazu.

Využitie zubného CBCT v stomatológii a orálnej chirurgii

Technológia je nápomocná pri plánovaní implantácie. Umožňuje lekárom presnejšie určiť optimálne umiestnenie implantátov v kosti, čo zlepšuje úspešnosť a dlhodobú stabilitu implantátov. Pri ortodontických procedúrach je možné presnejšie diagnostikovať poruchy a deformácie zubného oblúka a lepšie určiť vhodnú terapiu. Zvyšuje aj kvalitu diagnostiky zubných zápalov, cýst, nádorov a iných patologických stavov.

parallax background


Laser Fotona


Vďaka zubnému laseru pracujeme precíznejšie, rýchlejšie a pohodlnejšie, vám, našim pacientom to prináša menej bolestivé zákroky, ľahšie hojenie, menej krvácania pri zákroku, menší opuch tkaniva a celkový lepší výsledok liečby.

V microDENT Clinic využívame najmodernejší druh lasera – kompaktný dvojkryštálový laser 4. generácie.
Laserová energia sa sústreďuje do jedného malého bodu, preto je práca s laserom veľmi presná. Súčasné technologické verzie lasera majú skvalitnený výkon, a tak pre zákrok potrebujeme menej času. Vďaka patentovanému sprejovému chladeniu vodou sú zákroky menej bolestivé. Zubné tkanivá sú v prípade hlbokých kazov po ošetrení laserom bez rizika ponechania zvyšku kazu, keďže baktérie zodpovedné za kaz sú laserom zničené a riziko vzniku kazu resp. jeho ponechania pod novou výplňou je minimálne.

Kedy využívame laser?
Laser poskytuje špičkovú kvalitu pre celý rad ošetrení, napríklad pri hnisavých zápaloch, drenáži, chirurgickom riešení nádorov v ústnej dutine, fistulách, pri chirurgickom odstránení ďasna (gingivektómii), chirurgii mäkkých tkanív (gingivoplastike) a pri liečení herpesu a áft na ústnej sliznici.

Laser pri dermatologických zákrokoch
Laserom sme schopní odstrániť aj znamienka na koži tváre a iných častiach tela, odstrániť ochlpenie, redukovať vrásky, robiť abrazívny peeling kože. Unikátna laserová technológia je použiteľná aj pri ošetrovaní chronických a nehojacich sa rán, po operačných zákrokoch, chronických kožných ochoreniach a podobne, eliminovanie patologického chrápania ošetrením mäkkého podnebia, starecké škvrny na koži rúk a tvári a mnohé iné indikácie. Pomocou lasera sme schopní bezbolestne zapečatiť ryhový systém zubov u detí a dokonca aj dospelých a zamedziť tak vzniku kazu na ošetrenom mieste v budúcnosti.


RVG prístroj


Šetrné a rýchle RVG na každom kresle
RVG prístroj (rádioviziograf) je vlastne „intraorálny röntgen“. Máme ho osadený vo všetkých našich ambulanciách priamo na kresle. Snímok z RVG prístroja je hotový do niekoľkých sekúnd a pacient sa nikam nemusí presúvať. Využíva sa aj priamo počas ošetrení na detailné zobrazenie stavu jednotlivých zubov alebo zubných skupín.

Používanie RVG prístroja zlepšuje diagnostiku a šetrí čas lekárovi, aj pacientovi. Rádioviziograf je v našich ambulanciách využívaný aj pri rôznych zákrokoch, napr. pri endodontickom ošetrení, pri diagnostike ťažko vyšetriteľných kazov, pri úrazoch zubov alebo ich bolestiach, pri ochoreniach pulpy a problémoch s koreňmi zubov. Snímky sú priamo archivované v zložke pacienta a v prípade potreby aj zaslané pacientovi na e-mail.SiroInspect


Pred každým odstránením zubného kazu je potrebná kvalitná diagnostika. Fluorescenčný luminátor Siroinspect nám pomáha veľmi presne identifikovať rozsah zubného kazu. Vďaka sonde, ktorá využíva fialové fluorescenčné sveto a úplne presne ukáže rozsah poškodenia chrupu, dokážeme spoľahlivo ošetriť infikované oblasti, aby sme zamedzili riziku, že sa zubný kaz neodstráni úplne a bude sa rozširovať napríklad pod korunkou či plombou.


CEREC®


Korunka na počkanie a žiadne nepríjemné odtlačky? Áno, vďaka systému CEREC® vytvoríme novú zirkónovú alebo keramickú korunku, výplň či celý zub priamo počas vašej návštevy ambulancie.

CEREC® produkuje veľmi odolný materiál, trvácnosťou porovnateľný so zlatom. Veľkou výhodou je možnosť dokonale napodobniť štrúkturu a farebnosť výplne k odtieňu vašich vlastých zubov. Korunka alebo výplň tak bude na nerozoznanie od vášho pôvodného chrupu.

Čo dokážeme pomocou technológie CEREC® vyrobiť?

  • Výplň, ktorú používame pri nahrádzaní malej časti zuba namiesto malej plomby
  • Korunku, fazetu, ktorá nahrádza väčšiu časť zubu
  • Zubnú náhradu – kompletnú náhradu zuba aplikovanú na implantát

parallax background


APEXLOKÁTOR


Apexlokátor je technológia novej generácie, ktorá sa využíva pri endodontických ošetreniach. Jeho hlavným cieĺom je precízne stanoviť dlžku koreňového kanálika zuba, nakoľko je dôležité, aby bolo endodontické ošetrenie správne dokončené práve vďaka očetreniu celého kanálika - od naužšieho bodu (apexu) až po jeho viditeľnú časť. Ošetrenie je úplne bezbolestné.


Woodpecker Fi-P Fi-G


svetelný ultrazvuk slúžiaci k odstraňovaniu zubného kameňa.Airflow


Technológica AirFlow vám zabezpečí prirodzene žiarivý úsmev bez akýchkoľvek pigmentových škvŕn a zabezpečuje vyhladený povrch zubov. Vďaka ich odstráneniu predídete rôznym zápalom a ochoreniam v ústnej dutine. Najvhodnejšou preventívnou metódou je práve kombinácie dentálnej hygieny a využitie prístroja Airflow.


Centrifúga PRF Professional
Inhalačná sedácia rajským plynom


Inhalačná sedácia rajským plynom, predstavuje jednu z moderných metód zvládnutia úzkosti a nepohodlia u pacientov pred chirurgickými alebo stomatologickými zákrokmi. Táto forma sedácie sa často používa s cieľom uľahčiť pacientom relaxáciu a zmierniť prípadné obavy spojené so zákrokom.

Hlavnými výhodami inhalačnej sedácie rajským plynom sú jej bezpečnosť, rýchlosť pôsobenia ale aj rýchly návrat k vedomiu. Pri použití kvalifikovaným a skúseným odborníkom je jeho účinok ľahko kontrolovateľný, čo umožňuje individualizované nastavenie úrovne sedácie podľa potreby každého pacienta.

Je však dôležité poznamenať, že inhalačná sedácia rajským plynom nie je vhodná pre každého pacienta alebo každý typ zákroku. Pred použitím tejto formy sedácie by mal pacient absolvovať dôkladnú konzultáciu s odborníkom, aby sa zistilo, či je táto metóda vhodná a bezpečná pre jeho individuálny zdravotný stav a potreby.


Dermatoskop


Vďaka nášmu širokému záberu a expertíze, dokážeme v microDENT Clinic realizovať aj diagnostiku a liečbu niektorých kožných problémov.

Diagnostiku pokožky robíme špeciálnym diagnostickým prístrojom Dermatoskopom. Umožňuje rozpoznávanie morfologických štruktúr, ktoré sú voľným okom neviditeľné a týmto spôsobom otvára ďalšie možnosti pre skúmanie morfologických čŕt pigmentových kožných lézií. Dermatoskopické vyšetrenie napomáha diagnostickému spresneniu rôznych druhov kožných ochorení, najmä pri kožných znamienkach a spresňuje ich rizikovosť.

KONTAKTUJTE NÁS

Objednajte sa u nás telefonicky
ešte dnes 047 / 20 10 222