Čo môžeme
pre vás urobiť?

Denne od nás odchádza množstvo pacientov so spokojným úsmevom na tvári.

Patrite medzi nich aj vy! Spoločne a s úsmevom zvládneme aj tie najkomplikovanejšie prípady aj vďaka najmodernejším technológiám a postupom s ktorými pracuje náš tím odborníkov.
 

Bolesť zubov, zubný kaz


Najbežnejšou návštevou u zubného lekára je, okrem pravidelných preventívnych prehliadok, ošetrovanie zubného kazu. Často sa prejaví bolesťou, citlivosťou na dotyk, v horšom prípade aj opuchom. Počas vašej návštevy lekár zhodnotí stav vašich zubov, pred ošetrením urobí pomocné vyšetrenia a odporučí liečbu. Ak je to potrebné, zhotovíme pre vás výplň zuba (plombu). U nás robíme biele „plomby“, výsledok tak vyzerá na nerozoznanie od skutočných zubov. Ak vieme, že ošetrenie môže byť bolestivé, aplikujeme vám lokálnu anestézu. Podanie anestézy je riadené počítačom a takmer ho nie je cítiť. Zuby ošetrujeme aj pomocou lasera, teda celkom bezpolestne. Na rozdiel od iných metód odstraňuje laser zubný kaz dokonale a lepšie pripraví zub na výplň.

Našou prioritou je zachovanie zdravých zubov do najvyššieho možného veku. Vždy vás preto poučíme, že základom je prevencia. Dôkladné každodenné čistenie zubov v domácom prostredí doplnené o pravidelnú profesionálnu dentálnu hygienu výrazne zvyšuje vašu šancu vyhnúť sa problémom so zubnými kazmi. Nevyhnutné je tiež každoročne absolvovať preventívnu prehliadku.Zubná chirurgia


Stomatologická chirurgia patrí medzi špecializované odbory zubného lekárstva. Chirurgicky dokážeme vyriešiť akýkoľvek problém v ústnej dutine. Napriek tomu chirurgiu zvolíme len vtedy, keď je to naozaj potrebné a nevyhnutné. Zubná chirurgia je špecifická v tom, že si vyžaduje nesmierne veľa skúseností s možnými komplikáciami. V ústnej dutine totiž nie je možné zabezpečiť pred, počas a po zákroku dezinfekciu a sterilitu tak, ako pri zákrokoch v iných častiach tela.

Najčastejším chirurgickým zákrokom u nás je extrakcia zubov múdrosti. Chirurgicky riešime aj operácie zubných cýst (vačkov), ďasien, odstraňujeme nádory a pristrihujeme uzdičku.

Vďaka tomu, že pracujeme so špičkovými modernými technológiami a využívame laser, výkon je rýchlejší a rekonvalescencia po zákrokoch je kratšia. Vyhneme sa tiež bolestiam a rôznym komplikáciám počas a po výkone. Záleží nám na tom, aby ste z návštevy zubára nemali strach. Preto pracujeme v uvoľnenej atmosfére a vopred vám zodpovieme všetky vaše otázky.

parallax backgroundZubná protetika


Strata zuba alebo jeho časti nie je príjemná skúsenosť. Najčastejšie k nej dochádza vo vyššom veku, v dôsledku úrazu, prípadne pôsobenia zubného kazu. V dnešnej dobe už existuje viac možností, ako nahradiť chýbajúce zuby – korunkami, fazetami, keramickými výplňami či snímateľnými náhradami.

Zubná protetika nám pomáha nájsť individuálne riešenie, ktoré bude estetické i funkčné. Ide o náročný špecializovaný odbor zubného lekárstva, pretože si vyžaduje komplexný pohľad na ponúkané riešenia, ako aj skúsenosti s možnými komplikáciami. Často ide o zdĺhavé ošetrenia a pacienti sú nutení navštíviť viacero zubných lekárov.

U nás vyriešite všetko na jednom mieste. Používame moderné a vysoko estetické materiály, ktoré vám zaručia trvácny výsledok. Zubné náhrady vytvárame individuálne na mieru podľa vašich požiadaviek a potrieb. Vo vážnejších prípadoch realizujeme zavedenie zubného implantátu.

parallax backgroundParodontológia


Parodontitída, ľudovo nazývaná paradentóza, sa najčastejšie prejavuje krvácaním a opuchom ďasien, ktoré niekedy sprevádza nepríjemný zápach z úst. Toto ochorenie je väčšinou chronické a postihuje tkanivá zodpovedné za kotvenie zuba v kosti. Následkom poškodenia týchto závesných štruktúr sa zub začne kývať a pri neriešení ochorenia nastáva strata často i viacerých zubov. Proces postihnutia závesných tkanív zubov je nezvratný, tkanivá sa pri výraznom poškodení neobnovia do pôvodného stavu, preto je extrémne dôležité včasné riešenie a prevencia.

Cieľom liečby je záchrana zvyšku zubov a následné doplnenie stratených zubov tak, aby sa obnovil váš chrup funkčne a esteticky a vy ste sa opäť cítili komfortne a sebaisto. K operačným riešeniam pristupujeme zriedkavejšie. Vďaka moderným technológiám, ktoré u nás na pracovisku používame, dokážeme liečiť aj tie najnáročnejšie stavy parodontitídy. Použitím lasera dokážeme zabezpečiť bezbolestné ošetrenie a rýchlejšiu rekonvalescenciu.

Keďže parodontitídu spôsobuje zubný povlak, základom prevencie tohto ochorenia je dôkladná a pravidelná hygiena ústnej dutiny. Okrem domáceho čistenia zubov pomocou medzizubných kefiek je dôležité myslieť aj na profesionálnu dentálnu hygienu. Ošetrenie vykonáva profesionálna dentálna preventistka a je bezbolestné.Bielenie zubov


Na farebný odtieň zubov sa nám sťažujete veľmi často. Našťastie, dnes už je v našej moci jednoducho upraviť to, čo príroda stvorila s drobnými nedostatkami. U nás preferujeme kombinovaný spôsob bielenia zubov. Najskôr vám podľa odtlačkov vašich zubov na modernej 3D tlačiarni vyhotovíme nosiče. Na ne treba aplikovať bieliaci gél, ktorý sa nechá na zuboch pôsobiť niekoľko hodín denne, najlepšie počas spánku. Po 14 dňoch domáceho bielenia k nám prídete na ambulantné dočistenie. Takto dosiahneme maximálny a dlhodobnejší efekt.Čistenie koreňových kanálikov


Ošetrenie koreňových kanálikov zuba sa odborne nazýva endodoncia. Pristupujeme k nej z viacerých príčin. Úraz, alebo dlhodobé pôsobenie zubného kazu a baktérií v dreňovej dutine zuba spôsobia, že zubný nerv v dutine odumrie. V tejto fáze je endodoncia nutná. Ak by k nej nedošlo, mohol by sa zápal šíriť ďalej, poškodiť okolie zuba, tkanivo zubného lôžka, či dostať sa do iných orgánov cez krvný obeh. Dôkladné odstránenie odumretého tkaniva a ošetrenie koreňových kanálikov zub zachránia a nie je potrebné ho odstrániť celý. V prípade väčšieho poškodenia zuba alebo jeho krehkosti ho budeme musieť ošetriť korunkou.

Endodoncia je špecializovaný náročný výkon, vyžaduje si veľmi dobré technické vybavenie a skúsenosti lekára. Pacienti sa tohto zákroku obávajú. Ide však o bezbolestné ošetrenie. Realizujeme ho s pomocou stomatologických mikroskopov, čo nám dáva istotu, že aj také malé miesta ako sú zubné koreňové kanáliky ošetríme v maximálnej kvalite.

parallax backgroundDentálna hygiena


Veľa sa o nej hovorí najmä v posledných rokoch. A nie je to náhoda. Dnes už vieme, že zanedbané zdravie ústnej dutiny môže ovplyvniť aj nástup iných, často závažných ochorení.

Dentálna hygiena pomáha vytvárať prirodzené a zdravé prostredie v ústach. Je to liečebno-preventívna metóda, v rámci ktorej vám špecialista odstráni zo zubov zubný kameň, nánosy plaku a farebnej pigmentácie, spôsobené napríklad pitím kávy a čaju alebo fajčením. Súčasťou ošetrenia je aj fluoridácia zubov a vysvetlenie správnych postupov čistenia si zubov. Dentálna hygiena prirodzene zuby vybieli a uľahčuje prácu lekára. Je dôležitá ako pri akútnych, tak aj pri chronických stavoch. Pred niektorými zákrokmi vám preto najskôr „predpíšeme“ práve dentálnu hygienu. Dentálna hygiena je neoddeliteľnou súčasťou pri parodontitíde (ľudovo nazývanej aj paradentóza) a často zabráni nutnosti jej operačného riešenia.

parallax backgroundEstetická stomatológia


Estetické zubné lekárstvo je jeden z najnovších odborov. Vzniklo najmä vďaka vývoju nových materiálov a technológií. Klientom záleží čoraz viac na vzhľade a výzore, kladú väčší dôraz na estetiku svojho úsmevu. Ak chcete, aby mali vaše zuby krajšie postavenie, symetrickejšiu pozíciu či tvar, vieme im pomôcť. Zuby dokážeme citlivo opracovať, aplikovať fotokompozitné, biele výplne („plomby“), pomocou faziet upravíme vzhľad zubov.

Estetickou stomatológiou odstraňujeme prirodzené nedostatky, ktoré vám prekážajú. V tomto smere zastávame filozofiu, že menej je viac. K estetickej stomatológii pristupujeme individuálne v závislosti od potrieb a predstáv klienta. Vždy ale rešpektujeme isté hranice a prirodzenosť, aby sme v snahe uspokojiť vaše požiadavky nepoškodili ústne zdravie.Detská stomatológia


Na našej klinike čaká na tých najmenších pacientov nielen špičková starostlivosť, ale aj ideálne prostredie a skvelý prístup. Zbytočnému čakaniu s deťmi v čakárni sa u nás vyhnete. Deti ošetrujeme často prednostne aj v akútnych prípadoch. S našimi najmenšími pacientami chceme byť aj dobrí kamaráti. V prípade záujmu si s nami prejdú celú kliniku a dokonca si môžu vyskúšať pracovať takmer so všetkými našimi nástrojmi a prístrojmi.

Naším cieľom je, aby návšteva u zubného lekára bola aj pre deti čo najpríjemnejším zážitkom. Veríme, že pravidelnosťou a prvými návštevami už od 2 – 3 rokov sa dá predísť zbytočným problémom s chrupom v budúcnosti. Prítomnosť rodiča pri vyšetrení je samozrejmosťou.Fixné protézy


Ak dôjde vo vysokom veku k strate všetkých zubov, pacienti sú často nespokojní so slabou fixáciou vyberateľných protéz, a tým aj zníženým komfortom pri ich používaní. Zubné vyberateľné náhrady sú prispôsobené podmienkam v ústach. Tie nie sú pre pevné a komfortné upevnenie v ústnej dutine vždy priaznivé. Navyše, vo vyššom veku je kvalita a hrúbka kosti, do ktorej sa implantáty osádzajú, znížená.

V našej ambulancii odporúčame v takomto prípade riešenie vo forme tzv. miniimplantátov (MDI – mini dental implants). Sú omnoho menšie ako klasické implantáty, preto je možné použiť ich aj v prípade menšej hrúbky či nižšej kvality kosti. Na miniimplantáty sa často dajú použiť zubné protézy, ktoré pacienti – seniori už používajú a sú na ne – aspoň esteticky – zvyknutí.Preventívna zubná prehliadka


Na našej klinike dbáme na preventívne stomatologické prehliadky a na potrebu dentálnej hygieny, vďaka ktorým je návšteva zubára efektívnejšia a menej finančne náročná. Cieľom preventívnej zubnej prehliadky je identifikácia prípadného stomatologického problému v jeho rannom štádiu, odporúčame ju dvakrát ročne. Súčasťou preventívnej prehliadky je dentálna hygiena, röntgenové snímky medzizubných priestorov a koreňových výplní, podľa potreby aj veľký panoramatický snímok.

Dentálnu hygienu vykonáva špecializovaná dentálna hygienička, ktorá skontroluje zuby a ďasná, poučí vás o najvhodnejších spôsoboch zubnej hygieny a v prípade potreby vykoná profesionálnu dentálnu hygienu.

KONTAKTUJTE NÁS

Objednajte sa u nás telefonicky
ešte dnes 047 / 20 10 222